Dodany: 2014-12-19 12:14:15

 

Frezowanie kominówFrezowanie kominów jest zabiegiem, które realnie przysłuży się zwiększeniu wydajności całego naszego systemu grzewczego, zamontowanego w domu. Piec centralnego ogrzewania jest urządzeniem, o które trzeba dbać, regularnie je konserwować, czyścić. Co jednak zrobić gdy wszystko sumiennie wypełniamy, a ciągu nadal nie ma?

 

Wtedy trzeba koniecznie sprawdzić co dzieje się w kominie. Może się bowiem okazać, że coś zatkało jego przewód i konieczne będzie jego wyczyszczenie. Jednak co zrobić gdy komin jest wyczyszczony, a ciągu nadal nie ma? Wtedy może być konieczne właśnie frezowanie kominów, które polega na poszerzeniu jego otworu w celu uzyskania większej wydajności pieca centralnego ogrzewania.

 

Większy otwór kominowy to lepszy ciąg, więc warto zdecydować się na frezowanie kominów. Trzeba tylko uważać, żeby wykonać to prawidłowo. Na pewno nie decydujmy się na tę operację na własną rękę – musimy pamiętać, że zabrać się za to może tylko kominiarz z odpowiednimi uprawnieniami do wykonywania takich operacji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Frezowanie kominów
Nick: