Dodany: 2014-12-18 14:20:17

 

Frezowanie kominówRemontując dom bardzo często trzeba zdecydować się na frezowanie kominów, co jest bardzo potrzebne zwłaszcza przy problemach z ciągiem, gdy piec centralnego ogrzewania zainstalowany w naszej piwnicy przestaje sobie radzić, staje się wyjątkowo mniej wydajny.

 

Nie zawsze jest to wina pieca, ale zbyt wąskiego przewodu kominowego, wobec którego należy w takiej sytuacji zastosować właśnie frezowanie kominów. Na czym polega ta czynność? Wykonywana być powinna przez profesjonalnego kominiarza z uprawnieniami do rozwiercania kominów. Polega ona na mechanicznym poszerzeniu średnicy komina, bez jego rozbierania.

 

W ten sposób można poszerzyć komin nawet o 1/3, co bardzo dobrze wpływa na funkcjonowanie pieca centralnego ogrzewania, zdecydowanie poprawia ciąg, sprawia, że grzanie staje się bardziej efektywne i skuteczne. Jeśli zdecydujemy się na rozwiercanie kominów będziemy zużywać do ogrzewania całego domu czy mieszkania o wiele mniej węgla czy innych materiałów opałowych. Warto więc się na to zdecydować..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Frezowanie kominów
Nick: