Dodany: 2014-10-17 13:01:30

 

Wentylacja pożarowaPodczas projektowania budynku warto zadbać nie tylko o zamontowanie rozwiązania takiego jak klimatyzacja lublin, ale również zdecydować się na wentylację pożarową, która może uratować ludzie życie.

 

Wentylacja pożarowa to system klap i rur, które uniemożliwiają trującemu powietrzu powstałemu na skutek pożaru odcięcie ludziom ewakuującym się drogę ucieczki, śmierć poprzez zaczadzenie. Taka wentylacja zapobiega zadymieniu budynku, pomaga ludziom bezpiecznie go opuścić w razie wypadku. Oczywiście klimatyzacja lublin również się przydaje, ale spełnia ona tylko funkcję poprawiającą komfort pracy, a nie wpływa w żaden sposób na bezpieczeństwo ludzi.

 

W odróżnieniu od klimatyzacja lublin – wentylacja pożarowa pozwala na wprowadzenie do pomieszczenia, w którym wybuchł pożar świeżego powietrza, dzięki czemu ludzie tam przebywający nie zostaną narażeni na działanie czadu, które jest przecież trujące. Dlatego projektując budynek warto rozważyć zastosowanie tego typu rozwiązania, które wpływa w znaczący sposób na bezpieczeństwo przebywających tam ludzi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wentylacja pożarowa
Nick: