Dodany: 2014-10-16 13:01:31

 

Dezynfekcja za pomocą promieniowania UV Dezynfekcja za pomocą promieniowania ultrafioletowego jest nieodłączną częścią filtrowania wody na węglu aktywnym. Wtedy po usunięciu z cieczy chloru i składników służących pierwotnemu oczyszczeniu istnieje większe zagrożenie zakażenia biologicznego, na przykład bakteriami z grupy escherichia coli.

 

Istnieje więc potrzeba wykonania innego rodzaju oczyszczania, jakim jest dezynfekcja za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Tego rodzaju filtry woda nie powodują powstania żadnych szkodliwych skutków. Nie ma więc mowy o tym, że jakieś toksyczne związki zostaną wytworzone.

 

Jak działa dezynfekcja za pomocą promieniowania UV? Fala ultrafioletowa ma określoną długość, co sprawia, że ma ona zdolność do niszczenia szkodliwych związków i drobnoustrojów chorobotwórczych. Oczyszczona przez takie filtry woda jest o wiele lepsza niż w przypadku filtracji innymi sposobami, nie ma zmodyfikowanego smaku i zapachu. Takie filtry woda są również konieczne przy pozbawianiu cieczy chloru, które może powodować rozmaite zagrożenia bakteriami groźnymi dla człowieka..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dezynfekcja za pomocą promieniowania UV
Nick: