Dodany: 2014-10-16 12:44:27

 

Filtracja na węglu aktywnymIstnieją różnego rodzaju filtry woda, które sprawiają, że staje się ona krystalicznie czysta i jest gotowa do bezpośredniego spożycia. Jednym ze sposobów na oczyszczenie wody jest filtracja na węglu aktywnym.

 

Co to oznacza w praktyce? Woda tak oczyszczona jest całkowicie pozbawiona szkodliwego chloru, nadaje się więc do picia nawet przez osoby, które posiadają skłonności do alergii pokarmowych i mają wrażliwy układ trawienny. Tak oczyszczona przez specjalne filtry woda wymaga jednak dodatkowego oczyszczenia przez dezynfekcję lampą UV.

 

Brak chloru może przecież spowodować większe ryzyko zakażenia wody różnymi drobnoustrojami. W przypadku filtracji wody na węglu aktywnym filtry są wypełnione tym związkiem chemicznym i pomagają usunąć chlor. Widzimy więc, ze istnieją różne filtry woda, która pomagają poprawić smak wody, usunąć chemiczne substancje używane do jej uzdatniania, pogarszające jakość cieczy. Możemy kupić nawet na własny użytek taki filtr, który umożliwi nam filtrację na węglu aktywnym wody..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Filtracja na węglu aktywnym
Nick: