Dodany: 2014-10-16 12:28:48

 

Zmiękczanie wodyPłynąca w naszych rurach woda w większości przypadków jest twarda. Lepsza jakościowo jest jednak woda miękka, a proces który prowadzi do jej uzdatnienia nazywamy zmiękczaniem, czyli destylacją.

 

Woda destylowana najczęściej w domowych warunkach jest używana do napełniania żelazek itd., nie powoduje ona bowiem osadzania się kamienia. Oczyszczona w ten sposób przez filtry woda jest także zdrowsza, chociaż przeciwnicy zmiękczania wody do celów spożywczych twierdzą, że nie przynosi ona wtedy żadnych wartości odżywczych. Istnieje kilka sposobów na zmiękczenie wody, między innymi dekarbonizacja, metoda jonitowa, polegająca na dodawaniu specjalnych związków chemicznych.

 

Oczyszczona przez filtry woda ma o wiele lepszy skład i nie zawiera żadnych szkodliwych związków, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu. Dlatego proces zmiękczania jest bardzo korzystny. Przeważnie tego typu filtry woda używane są w przypadku wody stosowanej w przemyśle, rzadko kiedy jest ona zmiękczana w celach czysto domowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zmiękczanie wody
Nick: